vanilla

FUSION VANILLA SHAKE (ШЕЈК МЕШАВИНА ОД ВАНИЛА)

Избалансирана исхрана и одличен вкус во движење!

Обновува, Дејствува, Енергија*

Луксузен комплексен оброк со состојки со висок квалитет и состав, кој освен создавањето хранлива диета, помага да се намали чувството на замор. Затоа, може да се користи со диета за намалување на тежината како шејк кој е лесен за приготвување во напорен ден за да се постигне благосостојба и да му обезбеди на телото прецизна комбинација од состојки со висок квалитет еквивалентни на оброк. Дозиран во пакетчиња за една порција, практични и лесни за чување и консумрање, B:HIP Fusion е идеален за живот во движење. Овој производ е достапен во два вкуса: ванила и чоколадо

Обновува, Дејствува, Енергија*

*Производот, покрај другото содржи витамин Ц и Б витамини 3, 6 и 12. Зборовите Обновува, Дејствува, Енергија се однесуваат на Декларациите за здравје на EFSA (Европска агенција за безбедност на храна), коишто ги содржат овие состојки.

– Витамини Б3, Б6 и Б12 придонесуваат за нормален метаболизам кој создава енергија
– Витамини Б3 и Б12 придонесуваат за намалување на заморот и поспаноста
– Витамин Ц придонесува за намалување на заморот и поспаноста
– Витамин Ц придонесува за нормален метаболизам кој создава енергија
– Витамин Ц придонесува за заштита на клетките од оксидациски стрес.

ШЕЈК МЕШАВИНА ОД ВАНИЛА не може да ја најдете во продавниците. Ние цврсто веруваме дека треба да има објаснување за производите и вие како потрошувач треба да добиете совет како да ги користите на најдобар начин, за да го добиете максимумот од истите. Токму поради тоа можете да ја купите ШЕЈК МЕШАВИНА ОД ВАНИЛА од вашиот тренер или личен дистрибутер.

Најважно

Масти: 2.7g
Протеини: 45.3g
Влакна: 31.1g
Шеќер: 0
Лактоза: 0
ББ12 пробиотици

Состојки

Протеин од сурутка (млеко), стабилизатор: Малтитол, стабилизатор : Гума арабика, стабилизатор малтодекстрин, инолин (Chicorium intybus L.), протеин од кикирики, мешавина од витамини и минерали (калиум (калиум цитрат), калциум (калциум карбонат), натриум хлорид, магнезиум (магнезиум карбонат), витамин Ц (аскорбинска киселина), ниацин (никотинамид), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), железо (железен фосфат), Витамин E (ди-алфа токфероли), цинк (цинк глуконат), пантотенска киселина рибофлавин, тиамин (тиамин хидрохлорид), манган (манган глуконат), бакар (бакарен глуконат), Витамин A (ретинил ацетат), Фолна киселина (птероилмоноглутамска киселина), Јодид (калиум јодид), селен (натриум селенит), хром (хром хлорид), биотин (д-биотин), витамин Д (холекалциферол), витамин Б12 (цијанокобаламин)), стабилизатор: пентанатриумтрифосфат, цитрус пектин, стабилизатор: силициум диоксид, природна арома Ванила, лактобацилус бифидус (ББ 12), арома: јагода и ванила, ацерола, згуснувач: гума ксантан, псилиум,(Plantago ovata L.), засладувач: стевиол гликозиди-А екстракт од стевија, засладувач: сукралоза.

Нутритивни вредности

Содржи Од порција прашок 100г прашок

Крајниот производ вклучува 300 мл млеко без лактоза (0.5 % маснотија)

Енергија 115 kCal / 483 kJ 385 kCal / 1612 kJ 211 kCal/ 882 kJ
Масти 0,8 g 2,7 g 2,3 g

Заситени масни киселини

0,7 g 2,3 g 2,6 g

Монозаситени масни киселини

0, 1g 0,2 g 0,3 g

Полинезаситени масни киселини

0,0 g 0,0 g 0,0 g

Јагленохидрати

12,3 g 41,0 g 26,4 g
од кои шеќер 0,4 g 1,2 g 12,2 g
Протеини 13,6 g 45,3 g 23,3 g
Влакна 9,3 g 31,1 g 9,3 g
од кои влакна растворливи во вода 5,4 g 18 g 5,4 g

Витамини и минерали

Содржи Количина % на препорачан дневен внес (RDI) Количина % на препорачан дневен внес (RDI)
Витамин A 190 µg 24 633 µg 79
Витамин Ц 30 mg 38 100 mg 125
Витамин Д 4,5 µg 90 15 µg 300
Витамин Е 3,0 mg 25 10 mg 83
Тиамин, витамин Б1 0,4 mg 36 1,3 mg 121
Рибофлавин, витамин Б2 0,48 mg 34 1,6 mg 114
Ниацин, витамин Б3 5,5 mg 18 18,3 mg 114
Пантотенска киселина витамин Б5 1,0 mg 17 3,3 mg 56
Пиридоксин витамин Б6 0,45 mg 32 1,5 mg 107
Биотин, витамин Б7 8,0 µg 16 27 µg 53
Фолна киселина, витамин Б9 60 µg 30 200 µg 100
Цијанокобаламин Б12 1,5 µg 60 5,0 µg 200
Калиум 700 mg 35 2333 mg 117
Калциум 210 mg 26 700 mg 88
Магнезиум 112,5 mg 30 375 mg 100
Железо 5,5 mg 39 18,3 mg 131
Цинк 3,0 mg 33,3 10 mg 100
Бакар 0,35 mg 45 1,2 mg 117
Манган 0,4 mg 20 1,3 mg 67
Јод 40 µg 27 133 µg 89
Селен 25 µg 45 83 µg 152
Хром 20 µg 50 66 µg 167